У Сент-Луїсі (штат Міссурі, США) тривають сутички протестувальників з поліцією. Причиною цього стало рішення окружного суду в Сент-Луїсі, який виправдав колишнього поліцейського, котрий під час спроби затримання застрелив підозрюваного у наркоторгівлі афроамериканця. Вже традиційно для подібних бунтів за “справедливість” відбулись погроми магазинів та пограбування, що цілком звично для борців за права наркоторговців, які намагаються втекти від справедливого покарання від поліцейських.

Як в США, так і в Європі, “пригнічені” національні та расові меншини завжди намагаються проштовхнути в маси ідею, що їх дискримінують саме за етнічною ознакою, проте, якби поліцейський був би чорним, або наркоторговець – білим, звісно, що це не викликало б жодного резонансу у суспільстві та не дало б нагоди маргіналам вкотре потрощити вітрини магазинів, користуючись ситуацією.

Для порівняння, згадаємо Майдан, під час якого навіть у дні найзапекліших боїв з силовиками не постраждав жоден магазин, нічого не було розграбовано та зіпсовано просто заради втіхи. Саме в цьому і полягає основна відмінність між справжніми ідейними протестами, та елементарною жагою виплеснути енергію під прикриттям боротьби за справедливість.