Сьогодні в Київському адміністративному апеляційному суді відбулось слухання справи громади селища Биківня проти Київської міської державної адміністрації щодо вирубки та забудови лісу навколо селища. Прикриваючись родинами бійців АТО, які мають отримати житло в новобудовах, та генеральним планом забудови міста, чиновники хочуть знищити легені Києва, що знаходяться прямо біля одного з найбільших та найтрагічніших місць поховання жертв комуністичних репресій. Проект житла для АТОшників передбачає виділення 11 гектарів, але міська адміністрація зазіхнула одразу на цілих 200! Всі спроби знайти компроміс з ненажерливими чиновниками виявились марними. Вони хочуть все – і одразу.

Підтримати громаду Биківні у боротьбі зі свавіллям місцевої влади до суду також прийшли представники Добровольчого Руху ОУН на чолі з Миколою Коханівським та активісти Соціал-Національної Асамблеї.

 

 

З самого початку засідання всім присутнім стало зрозуміло, що представники КМДА  зовсім не підготувались до суду, не орієнтуються в проблемі та навіть не можуть показати на карті де саме планується вести будівництво! Після того, як громада довела  на попередньому суді нелегітимність громадських слухань щодо забудови, відповідач заявив, що думку громадськості можна не враховувати і зовсім, бо, на його думку, все вирішує КМДА. Особливо цинічним виявилось ставлення до природи: лісовий масив, згідно карт місцевої влади, не є лісом, а належить до зони інженерних споруд. Цікаво, що ще може чекати мешканців Києва, якщо чиновники не бачать лісу за деревами?

Засідання завершилось перенесенням слухань рівно на тиждень, 22 червня о 9:00. За цей час до справи будуть залучені незалежні експерти, які допоможуть вирішити тавтологічне питання: чи є в биківнянському лісі – ліс.