На сайті Національної Поліції в місті Київ з’явилась інформація про те, що для захисту прав циган у Києві буде створено робочу групу, до складу якої увійдуть представники місцевої влади, поліцейські та правозахисники. На думку поліції, необхідність у створенні такої групи продиктована останнім подіями, які відбулися у столиці на Лисій горі. Аби захистити права етнічних меншин, які постраждали від дій невідомих, столичні поліцейські разом із представниками влади і правозахисних організацій напрацюють план спільних дій.

Останніми днями події, що стались на Лисій горі в Києві, стали ледь не найактуальнішою темою для обговорення в інтернеті та ЗМІ. Знову відбуваються спроби підмінити поняття та звести все до дискримінації нацменшин за національною ознакою, хоча обурення в суспільстві викликає зовсім не це, а спосіб життя бідолашних і ображених «таборувальників», які мало того, що незаконно облаштовують місця для проживання, які одразу перетворюються на сміттєзвалища та розсадники хвороб через антисанітарію, так ще і здійснюють незліченну кількість злочинів і правопорушень, таких як жебракування та крадіжки, а, подекуди, і грабежі населення. Звісно, що на це не треба звертати увагу, адже в цьому випадку страждають, переважно, українці, на яких в Україні можна просто наплювати. Мало того, податки простих українців підуть на фінансування «спільних дій», направлених на спроби соціалізації тих, хто краде в транспорті гаманці, продає наркотики і жебракує на вулиці.

Справжньою дискримінацією для вищеописаної верстви населення буде спроба навчити їхніх дітей ходити в школи, а не жебракувати, дорослих – примусити працювати, а не обкрадати та грабувати чесних людей. Адже це буде втручання в культурні особливості, на що неодмінно звернуть увагу так звані правозахисники й інші демагоги, які задурюють людям голову через пропаганду і підміну понять.

В свою чергу варто зазначити, що такі асоціальні елементи кидають тінь ганьби на весь етнос і ми чудово розуміємо, що далеко не всі представники цієї національності ведуть такий спосіб життя, тому не варто кидатись шаблонами про дискримінацію за національною ознакою тощо.

Наприклад, 4 місяці тому ми писали про напад натовпу циган на простих перехожих у Солом’янському районі столиці. Подія, звісно, не отримала такого резонансу, адже бити українців палицями на вулицях Києва – можна! Через це правозахисники не вимагатимуть щось створити і розслідувати. Хіба це не називається політикою подвійних стандартів? Питання риторичне.

Мабуть, єдиною можливістю захистити наші права є створення робочої групи для захисту прав українців, поки ми не стали дискримінованою категорією громадян у власній державі.