Микола Сціборський, “Націократія”. Одна з основних робіт Сціборського, українського політичного та державного діяча, одного із засновників Організації Українських Націоналістів, публіциста, теоретика українського націоналізму. Націократію він розумів як режим панування нації у власній державі та заперечував існування партій, вважаючи, що вони «найчастіше стають деструктивними знаряддями егоїстичних групових інтересів». Ідеї націократії у політичній та економічний сфері полягали в адаптованому, під інтереси українського націоналізму, республіканському національному синдикалізмі з комбінованою авторитарно-децентралізованою системою управління.

ПЕРЕДМОВА
Основною темою цієї нашої розвідки є націократія, себто концепція державно-політичного й соціяльно-економічного устрою, що її заступай сучасний організований український націоналізм.
Для кращого вияснення ідеологічно-програмових засад націократії та її відмінностей від інших політичних концепцій уважали ми за вказане спинитися також над коротким переглядом питань демократії, соціалізму, комунізму, фашизму й диктатури, що попереджають у цьому збірникові основну тему про націократію.
Працю свою рекомендуємо насамперед увазі провідних націоналістичних кадрів. Обмежений розмір цієї книжки приневолив нас надати розвідці схематичний характер проте сподіємося, що й у такій обробітці вона дає відповідь на ряд актуальних для українського націоналізму питань.

Завантажити можна за цим посиланням.