«Муссоліні очима українців» – збірка, присвячена одній з найвидатніших та найяскравіших постатей Європейської історії, дуче італійського народу з 1922 по 1943 роки, Беніто Муссоліні. У книзі представлений погляд українських сучасників Муссоліні на його діяльність.

Декілька слів про авторів від видавництва “Zалізний тато”.
Представлені у цій книзі праці Михайла Островерхи та Святослава Боярича є найширшими у цій плеяді та такими, що розташовуються відносно неглибоко в тенетах історії. Щодо першого автора відомо, що у Першу світову він поповнив лави Січових Стрільців, згодом воював в УГА, а в міжвоєнний період жив в Італії та став натхненним апологетом режиму Дуче. Про особу іншого автора – Святослава Боярича загальних відомостей у відкритих джерелах не зберіглося. Книжки, що написані цими авторами побачили світ у 1934 та 1938 роках у столиці Галичини. Щоправда їм не судилося бути у вільному доступі довго, адже радянська окупація Львова 1939 року розпочалася з розстрілів політично неблагонадійних в’язнів та спалення ідеологічно ворожої літератури. З того часу представлений пласт української політичної думки було втрачено. Але збірка «Муссоліні очами українців» є сміливою спробою його реконструкції та відтворення не типового ракурсу сприйняття історичної постаті Беніто Муссоліні.

Окремо варто зазначити цитату Беніто Муссоліні з часів, коли він був журналістом газети IL Poppolo DItalia. Так він описав звільнення Києва від більшовиків у 1919 році:
«…Це епохальна подія. Ще ніколи ніякий народ не боровся за свою свободу з більшою вірою. Ще ніколи жоден народ не боронив свого права на незалежність у складніших умовах. Перебуваючи під загрозою польських та румунських зазіхань, поборюваний прихильниками “єдиної і неподільної”, без зброї, сам один, під байдужими поглядами всієї Європи, український народ звільняє свою територію від більшовицької чуми і знову здобуває свою столицю… Київ… нарешті вільний від азіатської орди».

Придбати збірку можна написавши повідомлення на сторінку видавництва.