Днями Литовсько-польсько-українська бригада офіційно стала носити ім’я князя Костянтина Івановича Острозького. На жаль, ЗМІ оминули увагою цю знакову подію.

Костянтин Острозький був першим в історії великим гетьманом (головнокомандувачем збройних сил) Великого князівства Литовського і Руського, луцьким старостою, віленським каштеляном і троцьким воєводою. Під його проводом у 1514 році об’єднані українсько-литовсько-польські війська здобули перемогу над московитами у битві під Оршею. Костянтин Острозький був одним з найвидатніших полководців в історії Великого князівства Литовського та здобув перемоги в 58 битвах із 60.

Саме на цих історичних фактах, що безпосередньо вказують як на ворога країн Центрально-Східної Європи, так і на сторінки нашої спільної історії, має будуватись військо Міжмор’я, що стане основою для нового наддержавного об’єднання для забезпечення спокою та добробуту в регіоні від Балтійського до Чорного моря та спільної протидії московській агресії.

На даний момент чисельність особового складу Литовсько-Польсько​-Української бригади – 4500 військовослужбовців, що постійно проходять спільні навчання та, у разі виникнення необхідності, миттєво готові приступити до виконання поставлених бойових задач.