Днями активісти СНА відвідали третю міжнародну виставку електротранспорту та гібридів Plug-In Ukraine 2018, що проходила з 2-го по 4 березня у виставковому цетреі «КиївЕкспоПлаза». На виставці були представлені не тільки електромобілі. Також, відвідувачі мали змогу ознайомитись зі станціями для зарядки автівок та комплектуючими для них. Окрім цього були представлені електровелосипеди та інший компактний міський транспорт і навіть електробуси, використання яких останнім часом набирає стрімких обертів.

У всьому світі електромобілі та гібриди завойовують симпатії все більшої кількості людей. Україна не є винятком і знаходиться в загальному тренді бурхливого зростання продажів електромобілів і підвищеного інтересу до техніки з електричним приводом. 2018 рік цілком може стати зламним для розвитку української індустрії електротранспорту. З нового року набув чинності закон про скасування ПДВ і акцизного збору на імпорт електрокарів. На думку експертів ринку, ціна на електромобілі знизиться на 15 – 20%, що істотно вплине на зростання електропарку.

В перший день виставки відбувся круглий стіл, на якому було обговорено перспективи розвитку інфраструктури для електротранспорту в Україні та тенденції розвитку цього сегменту автомобілів. Як виявилось, Україна є дуже перспективним напрямком для інвесторів, адже попит на електромобілі у нас показує дуже велику динаміку зростання. Станом на зараз в країні зареєстровано близько 5,500-6 000 електромобілів. Минулого року було майже вдвічі менше. Саме відставання в зарядній інфраструктурі поки що стримує розвиток ринку електроавтівок, але в найближчі декілька років ця ситуація має докорінно змінитись.

Чому важливо цікавитись цією темою і чому це має значення саме для України?

Є декілька основних причин.

Перша – для набуття справжньої Незалежності ми маємо повністю позбутись залежності в енергоресурсах та паливі від росії. Саме розвиток альтернативної енергетики стане виходом з цієї складної і заплутаної ситуації. Поки нам будуть нав’язувати російські нафту і газ – ми будемо залишатись рабами Кремля.

Друга причина – екологічна. Оскільки загальна кількість населення планети постійно зростає, а разом з цим зростають і шкідливі викиди в атмосферу та розростаються території сміттєзвалищ, – ми нарікаємо своїх дітей на доволі сумне майбутнє. Саме тому необхідно зменшити шкідливі викиди та перейти до екологічно орієнтованої економіки. Маленьким кроком в досягненні цієї мети і є розвиток електротранспорту.