9 жовтня 1201 року народився Робер де Сорбон – французький теолог, духівник короля Франції Людовика ІХ Святого і засновник одного з найдавніших та найвідоміших Європейських університетів – Сорбонни.

Вступивши на шлях священнослужителя, він відправився вчитися в Реймс і Париж. У цю пору Робер став відомий своїм благочестям і красномовством. Ці якості дозволили здобути заступництво графа Артуа і короля Франції Людовика IX. У 1251 році Робер став каноніком у Камбре, а через сім років отримав місце каноніка і духівника короля в Парижі. Перші учні з’явилися у Робера близько 1253 року, а в 1257 році він заснував Сорбоннський будинок — коледж в Парижі, який фінансував король Людивик ІХ.

Спочатку коледж призначався для вивчення богослов’я бідними студентами, які не могли дозволити собі якісної освіти. Проте, вже за декілька років коледж став центром, навколо якого почали гуртуватись теологи та філософи, що стало початком утворення Паризького університету, який став одним з найвідоміших навчальних закладів Франції та Європи. Робер де Сорбон виконував обов’язки канцлера університету, навчав і проповідував в колежді до самої своєї смерті 15 серпня 1274 року.

У найдавнішому відомому на сьогодні документі, в якому згадані студенти з території України, зазначено: “Магістр Петро Кордован і його товариш з Рутенії” (“Magister Petrus Cordowan et Socius eius de Ruthenia”). Цей лист написаний 6 квітня 1353 року з Парижа (Сорбонни) в Рим. Студенти були киянами. Поступово в Сорбонні зібралися майже всі викладачі богослов’я Парижського університету, у зв’язку з чим вже з початку 16 століття поняття «Сорбонна» та «Богословський факультет» стали практично синонімічні.

Сьогоднішня Сорбонна – відома архітектурна та культурна пам’ятка, дуже популярна серед туристів, а також – цілий комплекс вищих навчальних закладів, що включає 13 автономних університетів. Кожен з них має кілька факультетів та інститутів, будівлі яких розкидані по всьому Парижу. На території історичної Сорбонни, в декількох кроках на північний захід від Пантеону, розташовується «Париж I Пантеон-Сорбонна», де вивчають витончені мистецтва, соціальні науки, економіку і юриспруденцію. До історичної частини зі сходу прилягає найбільший природничо-науковий і медичний університет «Париж VI П’єра і Марії Кюрі», на південь – «Париж II», найкращий юридичний вищий навчальний заклад країни.