9 вересня 1769 року у Полтаві народився Іван Петрович Котляревський — видатний український письменник, драматург, перший класик нової української літератури, перший автор, який почав писати сучасною українською мовою.

Його травестійно-бурлескна поема «Енеїда» (1798 рік) стала першим в українській літературі твором, написаним народною мовою. Котляревський зробив вагомий внесок у становлення сучасної літературної мови. В умовах занепаду всіх різновидів староукраїнської писемної мови, його поема «Енеїда», п’єси «Наталка Полтавка» і «Москаль-чарівник», написані на основі живого усного мовлення народу, започаткували новий етап формування літературної мови. Котляревський був глибоко обізнаний з культурно-мистецьким життям, підтримував зв’язки з видатними письменниками, журналістами та науковцями. Він дуже добре знав пам’ятки старовини і розбирався в українському фольклорі й етнографії.

Останні роки життя він зовсім мало виходив з дому, але його безперервно відвідували друзі й знайомі. Незадовго перед смертю відпустив на волю дві сім’ї своїх кріпаків і роздав родичам та знайомим усе своє майно. Помер Котляревський 29 жовтня 1838 року. На похорон зійшлося населення всієї Полтави, виявляючи свою глибоку шану великому письменникові й простій та щирій людині.