З сумом повідомляємо, що сьогодні, 6 вересня, українська наука понесла непоправну втрату: в результаті жахливої ДТП, що сталася на трасі Київ-Ковель-Ягодин в Рокитнівському районі Рівненської області, загинули п’ятеро видатних політологів, що поверталися до Києва з конференції “Стратегія співробітництва держав Міжмор’я в умовах гібридної війни” у Варшаві. Серед них були люди, з якими ми мали давні стосунки у науковій, громадській та політичній площинах. Серед них були:

Олександр Маслак – активний діяч націоналістичного руху, історик, філософ та політолог. У 1990-х роках був активістом ВПО «Державна Самостійність України», потім – членом УНА-УНСО, а також – одним з учасників Українського Традиціоналістичного Клубу. З 2016-го року був обраний провідним аналітиком Центрального Штабу партії «Національний Корпус».

Олексій Курінний – політолог, експерт з розвитку української мови, громадський діяч, автор і співавтор понад 50 наукових і аналітичних публікацій з права, історії, соціолінгвістики, етнографії, зокрема, колективних монографій і посібників (у співавторстві), а також наукових статей.

Володимир Карагяур – журналіст та громадський діяч, кореспондент Spilno.tv, вів передачу на телеканалі UA:Перший. За часів Майдану працював стрімером (оператором та журналістом) Спільнобачення (Спільно.TV), був арештований режимом Януковича нібито за постачання пального для протестувальників, та згодом випущений під домашній арешт.

Олександр Ніконоров – головний аналітик «Team 4 Ukraine», експерт Інформаційного центру «Міжмор’є», дослідник проблем сепаратизму, екстремізму і тероризму.

Сергій Попов  – громадський активіст і спеціаліст з децентралізації.

Ця трагічна подія є надзвичайно великою втратою, тому вся наукова та патріотична спільноти співчувають рідним і близьким загиблих. Спочивайте з миром, вашу справу з розбудови Української держави буде продовжено.