5 жовтня 1883 року народився Петро Болбочан – легендарний український воєначальник, один з найкращих полководців УНР та командувач операцією зі звільнення Криму.

Син сільського священика з Хотинського повіту в Бессарабії, ще юнкером Чугуївської піхотної школи відрізнявся своєю чітко вираженою патріотичною позицією. За розповсюдження між юнкерами “Кобзаря” і “сепаратистські” розмови начальник Чугуївської школи пригрозив Болбочанові шибеницею, але, зважаючи на успіхи у військовій науці, залишив у школі. Одразу після училища Петро завідував мобілізаційною частиною полку. Згодом, молодого офіцера призначили начальником школи прапорщиків. 1912-го Петро Болбочан отримав чин поручика. У 1911-1912-му керує командою розвідників і ще півроку – кулеметним підрозділом. Напередодні І Світової його призначають полковим ад’ютантом 38-го Тобольського піхотного полку. Ця посада була пов’язана з організацією прийому та навчання молодого поповнення. Під час Першої світової війни майбутній полководець УНР набуває значного бойового досвіду.

Після початку Української революції Болбочан активно розпочав організацію українських військових частин і допоміг у формуванні 1-го Українського полку імені Богдана Хмельницького з частин російської армії. Сформував з добровольців 5-го корпусу Південно-Західного фронту 1-й Український Республіканський полк. 22 листопада 1917 року Петра Болбочана призначено його командиром. На початку грудня 1-й Український полк був ліквідований з наказу корпусного солдатського комітету, що перебував під контролем більшовиків.

У січні 1918 року, напередодні більшовицької окупації столиці, Петро Болбочан і частина старшин дісталися Києва, де не маючи офіційного дозволу розпочинають формувати новий військовий підрозділ — Республіканський курінь. На чолі цього куреня Петро Болбочан взяв участь у придушенні січневого повстання більшовиків у столиці. Також, очолювані Болбочаном «запорожці», відіграли ключову роль у визволенні від більшовиків Лівобережної та Південно-Східної України навесні 1918 року. Тріумфом українського війська стала Кримська операція, в ході якої сили Запорізької дивізії під командуванням Петра Болбочана форсували Сиваш і здобули Крим.