5 березня 1950 року в бою з червоними окупантами загинув Роман Шухевич — український політичний і державний діяч, військовик. Член галицького крайового проводу Організації українських націоналістів. Командир з боку українців українського військового підрозділу «Нахтігаль» в складі іноземних легіонів Вермахту, генерал-хорунжий, головнокомандувач Української повстанської армії, голова Секретаріату Української головної визвольної ради. Окрім цього – він був успішним бізнесменом, заснувавши першу на Галичині рекламну агенцію.

Вся родина Романа Шухевича була репресована. У 1945 році НКВС заарештував дружину, матір, батька, сестру, сина Юрка і доньку Марію. Всіх згодом заслали за Урал, а сина і доньку передали до спеціального будинку на Донбасі “на перековку”. Юрій Шухевич просидів у радянських таборах 41 рік і вийшов на волю лише у 1989 році.

Для ліквідації такого небезпечного для комуністів ворога червоні окупанти задіяли понад 1000 осіб. 5 березня 1950 року в результаті спецоперації радянських спецслужб було викрито останню схованку очільника УПА в селі Білогорща під Львовом (нині входить у місто). Там легендарний борець за Волю України дав свій останній смертний бій.

Рекомендуємо прочитати цікаву статтю про загибель однієї з найвидатніших постатей, що боролись за нашу Батьківщину:http://www.istpravda.com.ua/research/2011/08/8/50048/