4 березня 1952 року в бою з НКВС-никами загинув Ніл Хасевич – український художник, графік, активний громадський і політичний діяч, член Організації українських націоналістів та Української головної визвольної ради, творець візуального образу Української повстанської армії. Лицар Срібного Хреста Заслуги та медалі «За боротьбу в особливо важких умовах».

Ніл Хасевич народився 25 листопада 1905 р. в с. Дюксин Костопільського повіту (тепер Костопільського району Рівненської області) в сім’ї диякона і псаломщика місцевої церкви Антона Івановича та Федорії Олексіївни Хасевичів. В родині було троє синів, двоє з яких стали священиками на Волині. Анатолія закатували поляки, а Федір загинув після війни на засланні в Сибіру. Третім був Ніл, що теж вчився в духовній семінарії, але став митцем-воїном УПА. саме Хасевич створив той візуальний образ УПА, відомий нам з архівів – від плакатів до нагород. У 1951 р. роботи Хасевича потрапили до делегатів Генеральної Асамблеї ООН та іноземних дипломатів і були надруковані в альбомі “Графіка в бункерах УПА”. Це остаточно довело до шалу радянське керівництво. За розпорядженням з Москви “пресечь антисоветскую деятельность” упівського художника для його розшуку було створено спеціальну міжобласну оперативну групу.

Зусилля були затрачені чималі, а відкрити місце його сховку допоміг випадок – розшифрували документи, знайдені в одній із викритих на Рівненщині криївок, в одному з яких ішлося про заготівлю для художника необхідних для роботи 5 кілограмів паперу та вишневого дерева. Там було також названо місце знаходження однієї з останніх на Волині криївок – біля с. Сухівці, за 12 км від Клеваня у Рівненській області. Сексоти допомогли відшукати криївку, хутір було оточено, але живим Хасевич не здався – застрелився з особистої зброї разом із двома своїми охоронцями – В´ячеславом Антонюком – “Матвієм” та Антоном Мельничуком – “Гнатом”, спаливши перед тим усі важливі документи.