28 вересня 1066 року на південно-східному узбережжі Англії висадилась норманська армія, яку очолював герцог Нормандії Вільгельм Завойовник. В жовтні у битві біля Гастінгса він розбив війська короля Гарольда II та в грудні отримав корону англосаксонських королів.

В Нормандію у період до 1066 року переселилось багато вікінгів. У 911 році французький правитель Карл Простий дозволив групі вікінгів та їхньому ватажкові на ім’я Ролло влаштуватися в північній Франції. Карл сподівався таким чином покласти край нападам вікінгів, що зпустошували узбережжя Франції. В обмін на це, вікінги-переселенці мали забезпечувати захист берегів від нападників. Заселення виявилося успішним і в регіоні вікінги стали відомі під назвою «нормани» тобто «північні», від чого і походить назва регіону – Нормандія. Вони швидко адаптувалися до культури корінних народів, відмовились від язичництва і перейшли у християнство.

Нормандське завоювання стало поворотною подією в історії Англії. Було усунуто місцевий правлячий клас, який змінився франкомовною монархією та аристократією. Це призвело до утворення англійської мови та започаткувало сучасне розуміння англійської культури. Французьке походження правителів зменшило скандинавський вплив, тісніше пов’язало Англію з континентальною Європою і заклало основу для суперництва з Францією, яке тривало протягом багатьох століть. Також, правління Вільгельма Завойовника змінило архітектуру Англії. Він почав правити країною, що була побудована з дерева, а залишив по собі величні кам’яні фортеці, однією з яких став всесвітньо відомий Лондонський Тауер. Ця башта, заввишки 27 метрів, була майже квадратна (32 на 36 метрів). Своїм страхітливим виглядом вона наганяла жах на місцевих жителів та показувала велич правителя.