22 вересня 1939 року було проведено спільний військовий парад вермахту і Робітничо-селянської Червоної армії в Бресті («парад переможців»). Урочистим маршем центральною вулицею міста пройшли підрозділи XIX моторизованого корпусу вермахту та 4-го батальйону 29-ї окремої танкової бригади РСЧА. Парад було приурочено до офіційної передачі Бреста та Брестської фортеці радянській стороні під час вторгнення в Польщу Німецьких та Радянських військ. Процедура завершилася урочистим спуском німецького та підняттям радянського прапорів.

Передача міста відбувалася згідно з радянсько-німецьким протоколом про встановлення демаркаційної лінії на території колишньої Польської держави, підписаним 21 вересня 1939 року представниками радянського та німецького командувань. Надалі радянські війська вели бойові дії з окремими польськими загонами, які намагалися пробитися до кордонів Румунії та Угорщини. Ці операції Червона армія також нерідко проводила у взаємодії з Вермахтом.

Саме такі факти спростовують радянський міф про те, що німці віроломно напали на Радянський Союз, який жодним чином не приймав участі у Другій світовій війні до 22 червня 1941 року.

На фото на трибуні стоять німецький генерал Хайнц Гудеріан і радянський комбриг Семен Кривошеїн.