18 жовтня 1867 року відбулась офіційна церемонія передачі Аляски американцям після того, як російська імперія продала її за 7,2 мільйони доларів, що в переводі на сучасні гроші складає понад сто мільйонів доларів.

В столиці російських поселень у Північній Америці Новоархангельску (нині – місто Сітка) під артилерійський салют і при параді військових двох країн було спущено російський прапор і піднято американський. 18 жовтня в США відзначається «День Аляски». Офіційного статусу свято набуло 1917 року. 18 жовтня в Ситці проводиться святковий парад, інсценується перше урочисте підняття американського прапора , проводяться костюмований бал, танці, концерт, показні вчення берегової охорони, чаювання в Будинку першопрохідників.

Переговори про придбання Аляски в росії почалися 1867 року при президенті Ендрю Джонсоні за наполяганням державного секретаря Вільяма Сьюарда. 28 грудня 1866 року на особливому засіданні в парадному залі міністерства закордонних справ росії було ухвалено продати російські володіння у Північній Америці. О 4-й годині ранку 30 березня 1867 року у Вашингтоні був підписаний договір про продаж по ціні 1,9 цента за акр. Загальна сума угоди склала 7,2 мільйонів доларів золотом.

Придбання Аляски спочатку не викликало великого ентузіазму в США, де щойно закінчилась громадянська війна. Але після відкриття в 1890-х роках на Алясці великих покладів золота та природних мінеральних ресурсів, купівлю було названо головним досягненням адміністрації президента Ендрю Джонсона. У 1959 році Аляска стала 49-м штатом США. У 2012 році тут проживало 731,5 тисяча чоловік, а за рівнем доходів на душу населення штат був четвертим у країні.

На картинці – чек на 7,2 мільйони доларів.